Cestovné poistenie online

Cestovné poistenie onlineSedíte si večer za notebookom, zrazu na vás vybehne výhodná ponuka leteniek do destinácie, ktorú ste už dávno túžili navštíviť. Tak si rozkliknete odkaz a keďže ide naozaj o dobrú cenu, tak si letenky hneď aj kúpite. Zaplatíte ich prostredníctvom internetbankingu. Hneď začnete prehľadávať aj stránky, ktoré poskytujú ubytovanie. Nájdete úžasnú ponuku za dobrú cenu, neváhate a takto jednoducho si zabookujete aj ubytovanie. Výber dovolenky ste takto zvládli z pohodlia domova a za krátky čas.

Nikam ste nemuseli ísť, dohadovať sa s človekom na pobočke cestovnej kancelárie a pritom ste všetko zariadili. Teda skoro všetko. Ešte by ste nemali zabúdať na cestovné poistenie. Určite by vás to odradilo, ak by ste kvôli tomu museli niekam ísť, keď ste inak všetko vybavili cez internet. Práve preto máte možnosť uzatvoriť si cestovné poistenie online. Túto možnosť ponúkajú dnes už všetky poisťovne na trhu.

Ako na poistenie online?

Cestovné poistenie si môžete uzatvoriť vo viac ako desiatke poisťovní na Slovensku. Zorientovať sa v kompletnej ponuke môže byť veľmi zdĺhavé. Preto funguje na internete možnosť porovnať si dostupné ponuky prostredníctvom online kalkulačky. Vďaka tomuto šikovnému nástroju rýchlo a ľahko zistíte, ktoré poistenie je nie len najlacnejšie, ale aké všetky benefity vám môže ponúknuť.

Formulár online kalkulačky je pomerne jednoduchý. Potrebné je zadať základné informácie o vašej dovolenke a o vás. V prvom rade sa musíte rozhodnúť, či si uzavriete krátkodobé alebo celoročné cestovné poistenie. Aký je v tom rozdiel? Krátkodobé poistenie vám bude platiť len na určité obdobie, pevne ohraničené, pričom jeho maximálna dĺžka by mala byť 90 dní. V tomto prípade sa cena poistenia pohybuje cca od 70 centov na deň, cena sa môže líšiť v závislosti od pripoistení rizík, limitu poistného krytia a pod.

Krátkodobé poistenie vám teda platí len na jedno vycestovanie. V prípade, ak by ste onedlho vycestovali za hranice opäť, cestovné poistenie by ste museli uzatvoriť nanovo. No ak sa poistite celoročne, vyhnete sa týmto opletačkám. Zadáte len dátum začiatku poistenia a toto vám bude platiť celý rok, vycestovať tak môžete kedykoľvek a kdekoľvek. Toto poistenie sa vám oplatí aj finančnej stránke, ak teda cestujete do zahraničia častejšie. Nemusí ísť pritom ani o klasické dovolenky, ale aj víkendové či jednodňové výlety.

V ďalšom kroku vybavovania cestovného poistenia online zadáte cieľovú destináciu. Označiť môžete konkrétnu krajinu, alebo aj takzvanú zónu, čiže Európu alebo svet. Tu závisí len na vás, kam sa chystáte cestovať, či budete objavovať len zákutia európskych krajín, alebo vás láka aj nejaká tá exotika.

Na cenu cestovného poistenia má vplyv viacero faktorov

Viacero liekovDôležitú úlohu zohráva ale položka typ, resp. účel cesty. Od toho sa dosť výrazne odvíja cena samotného poistenia. Poisťovňu bude zaujímať, či cestujete za turistikou, prácou alebo na študijný pobyt. Bežná turistika alebo teda dovolenkový pobyt, kedy sa chystáte viac oddychovať a športovať iba ak rekreačne, vás nevyjde až tak draho. Pri pracovných pobytoch závisí dosť aj od druhu práce. Väčšie riziko zranenia sa predpokladá pri manuálnej práci.

Ďalej zadáte platnosť poistenia, čiže pri krátkodobom poistení presný dátum od do, pri celoročnom dátum začiatku platnosti a poistenie bude automaticky platné rok od tohto dátumu. Poistiť môžete súčasne aj viacero osôb, preto musíte zadať aj počet poisťovaných osôb a následne aj dátum ich narodenia.

V ďalšom kroku si volíte rozsah poistného krytia. V rámci základného cestovného poistenia online máte zabezpečené poistenie liečebných nákladov a asistenčné služby. Toto je vlastne taký základ, niektorým klientom to postačuje, iní sa pripoisťujú aj voči ďalším rizikám. Základné krytie, teda poistenie liečebných nákladov zahŕňa kompletnú liečebnú starostlivosť, čiže ošetrenie lekárom, predpis liekov a podobne. Asistenčné služby vám pritom pomôžu nájsť napr. vyhovujúce zdravotnícke zariadenia a vysvetlia vám celý postup, ako postupovať v prípade, že potrebujete vyhľadať na dovolenke lekársku pomoc.

Odporúčame tieto pripoistenia

Mnohí klienti sa však nespoliehajú len na toto základné poistenie, ale poistia si krytie aj iných rizík, a to aj napriek tomu, že si za to budú musieť priplatiť. Poistiť si môžete športové činnosti, v tomto prípade si môžete aj zvoliť konkrétny typ športu. Teda či ide o bežné, rekreačné športy, potom zimné športy a nakoniec sú to rizikové, extrémne a súťažné športy. Ďalej si môžete zvoliť:

  • poistenie úrazu,
  • poistenie zodpovednosti za škodu,
  • poistenie batožiny a vecí osobnej potreby,
  • poistenie záchranných akcií horskej služby,
  • poistenie právnej ochrany v zahraničí,
  • poistenie storna zájazdu a poistenie chronických ochorení.
  • poistenie auta online

Ak ste si vybrali z tejto ponuky pripoistení, v nasledujúcom kroku sa vám zobrazia všetky dostupné ponuky, s cenou aj kompletným popisom. Ponuky si môžete v pokoji doma preštudovať a zvážiť, ktoré poistenie sa vám oplatí najviac. Ak sa pre nejaké poistenie rozhodnete, môžete si ho hneď aj uzatvoriť online. Vyplniť budete musieť ešte vaše osobné údaje, aby ste mohli bezpečne uzavrieť poistnú zmluvu. Cestovné poistenie online bude samozrejme platné po uhradení ceny poistenia. Platbu môžete najrýchlejšie vykonať prostredníctvom internetových bankových služieb. Celý proces poistenia teda prebieha online, tak ako aj samotný výber dovolenky.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *